ערכת מים לחירום

קולחי משגב איתך לאורך כל הקו

המים הם מצרך חיוני וקיומי לאדם לניהול שגרת חיים : להזנה, לבריאות ולהיגיינה אישית. אדם יכול להתקיים זמן ממושך ללא מוצרים שונים, אך לא יוכל להתקיים לאורך זמן ללא מים.

חברת קולחי משגב פועלת ככל יכולתה להבטחת אספקת המים וסילוק הביוב כסדרם, אולם יחד עם זאת קיימים איומים, דוגמת רעידת אדמה, תקלות טכניות וכשלים במערכת הארצית העלולים להוביל את כולנו להתמודדות עם משברי המים. בכדי להיות מוכנים לאירוע כזה בצורה מיטבית, באחריות כל משפחה, להכין מספר מוצרים הנמצאים ממילא בשימוש יומיומי בבית:

  • 4 ליטר מים לנפש ליממה, למשך שלוש יממות, סה"כ 12 ליטר לנפש, מי ברז (או מים ממכשירי טיהור וסינון), מים אלה מיועדים לשתיה ובישול. את המים יש לרענן אחת ל- 3 חודשים. באם מאחסנים מים מינרלים יש לרענן לפי תאריך התפוגה הרשום על הבקבוק (ניתן להשתמש במים המוחלפים להשקיה/שטיפת רצפות או הדחת שירותים).
  • מיכל ריק פלסטיק שיכול להכיל 18 ליטר.
  • מגבונים לחים/ג'ל אנטי בקטריאלי (כתחליף מים לצרכי היגיינה).
  • שקיות ניילון (לאיסוף פסולת ומגבונים לחים משומשים).

את הפריטים הללו יש לאחסן במקום יבש וקריר. מומלץ להשתמש מפעם לפעם בפריטים המאוחסנים ולהחליפם בחדשים, כך שישמרו טריים וראויים לשימוש.

בעת חרום ועל פי הצורך, תמוקם בכל ישוב נקודת חלוקת מים (בדרך כלל במרכז הישוב), אליה יגיעו התושבים עם המיכלים ואו הבקבוקים לקבלת המים.

מידע נוסף ועדכני יועבר לציבור בשעת הצורך, בכל ישוב באמצעים שונים.